פרויקט המחדוש הרישמי הראשון שלי היה הכנת ספסל מהמם שאני לגמרי מאוהבת בו וחושבת שהוא יפייפה. נחשפתי אל הרעיון כמובן מהחבר'ה המדהימים של Upcycle That שהזכרתי אותם בפוסט אחר שלי בו ניסיתי להכניס אתכם למה זה בעצם "מחדוש" – שימוש חוזר יצירתי, ולמה כדאי לנו להיחשף למושג הזה.

אני רוצה לספר לכם איך שני כסאות זרוקים יכולים להפוך לספסל גינה מעוצב. קודם כל, הנה מגוון תמונות צבעוניות ונהדרות מ-Pinterest כדי לעורר לכם את התיאבון ולחשוף קצת את מגוון האפשרויות שיש שם בחוץ מבחינת יצירת ספסל כזה. מבחינתי, החלק הכי טוב בכל הסיפור הזה הוא שאפשר לקחת הרעיון לכיוונים שונים > צבעים שונים, גדלים שונים ושימושים שונים. עכשיו, כשראיתם קצת את האפשרויות, רוצים גם ספסל כזה מושלם למרפאה, לבית הספר, לגינה, לפתח הבית, כמתנה לגן הילדים או לחדר הילדים שלכם?

חידוש כסאות עשה זאת בעצמך קדימה, לעבודה:

*שלבים מקדימים: למצוא שני כיסאות לטעמכם (רחבים, צרים, עם משענת גבוהה או צרה) ולקנות צבע לבחירתכם.

  1. קודם כל, ניקיתי את הכיסאות. פשוט העברתי עליהם סמרטוט לח, להסיר אבק, או לכלוך או כל דבר אחר.
  2. הפכתי אותם והתחלתי להוציא את המסמרים שחיברו את המושב לגוף הכיסא. כל מושב מחובר בדרך קצת אחרת – אחד עם מסמרים, אחר בסיכות, זה לא באמת משנה פשוט תוציאו את מה שמחבר את המושב לכיסא עצמו. חשוב להקפיד לא להרוס את השלד בתהליך. אם יש מסמר עיקש, שימו לב להוציא אותו בזהירות.
  3. ניגוב חוזר. אתם תראו שבתהליך הפירוק יצא קצת לכלוך ועוד אבק אז רצוי לנקות שוב כדי שהצביעה שלכם תצא ללא גושים.
  4. צביעה בצבע לבחירתכם. אני קניתי צבע נהדר של טמבור שעלה כ-60 ₪.
  5. ייבוש, אפשר במגבת מטבח או כל אמצעי אחר.
  6. מדידה של רוחב הכיסא, קנייה של כמה חתיכות עץ (ניתן גם להשתמש בעץ ממוחזר) וקדיחה במקומות הנכונים. לשלב הזה רצוי להשתמש בסרגל, כאן חשוב הדיוק כדי שהספסל לא יצא עקום.

אני אוהבת סרטונים שממחישים את התהליך, ולכן בנוסף חיפשתי גם סרטון טוב שמציג בצורה ברורה את תהליך היצירה ולשמחתי מצאתי את הסרטון הבא שמציג בצורה טובה ויעילה איך מכינים / מחדשים כסאות בעצמכם. אמנם שם הם משתמשים בריפוד למושב אבל זה ממש לא הכרחי ואפשר רק לשים פלטות עץ ואז להניח עליהן כרית שטוחה שיש לכם בבית.

מצורף תמונה על חידוש כיסאות לפני ואחרי ▼▼

תמונה שלח כיסא לפני חידוש

 

והנה קצת תמונות של הספסל שלנו שמונח בכניסה לבית ומשמש כמעין ספסל ישיבה לנעול נעליים, להניח את התיק או סתם לנוח לרגע.

תמונה של חידוש כסאות אחרי

צפו בסרטון חידוש כסאות עשה זאת בעצמך:

סגירת תפריט