לאורך השנים האחרונות התקבצה לנו רשימה יפה של סיפורים ושירים שכיף לנו להקשיב להם כמשפחה. איכשהו התגלגלנו אליהם תוך חיפוש של דברים איכותיים שאפשר ליהנות מהם יחד עם הילדים. כל אחד והסידור שלו בבית, אפשר להפעיל במחשב או בטלפון ולשים ברקע, למי שיש רמקול Bluetooth אפשר גם לחבר ואז לתת לילד להחזיק את הרמקול וללכת איתו ברחבי הבית בזמן ההקשבה לסיפור. אנחנו מקשיבים להם גם לפני השינה, באוטו ולפעמים סתם שמים ברקע בזמן שמשחקים בסלון.

למי שלא רגיל "להקשיב" לסיפורים, ממליצה לא להרתע ולנסות לשים לילד סיפור שהם אוהבים ומכירים – ההתלהבות תגיע. מקשיבים להכל באפליקציית Spotify, ולכן צירפתי קישורים גם וגם.

(וזאת גם הזדמנות נהדרת להודות מעומק הלב לכל היוצרים המדהימים האלה [בעבר ובהווה] שבאמת יצרו אמנות אמיתית לילדים ליהנות ממנה).

  1. סיפורים לילדים – אסופה נהדרת של כל הסיפורים הקלאסיים עם המספרים המוכרים מהילדות שלנו, מושמע אצלינו ברמה יומיומית. אלה סיפורים שאפשר למצוא בכל בית, ביניהם, "מיץ פטל", "דירה להשכיר" (קוראים: חיים יבין, מיקי קם ועוד), "שמוליקיפוד" (דליה פרידלנד), "הצרצר והנמלה" (יוסי בנאי) וכו'. לינק ליוטיוב
  2. ציפור הנפש – באלבום "ציפור הנפש" של יוסי בנאי ונורית גלרון מסתתרת לה פנינה שבה יוסי בנאי מקריא את הסיפור הזה בחלקים בין השירים. אפשר פשוט ליצור רשימת השמעה רק של הקטעים עם הסיפור ולשמוע אותו בנשימה אחת. חפשו קטעים בשם "חלק קריאה 1, חלק קריאה 2", וכו'. (לא הצלחתי למצוא ביוטיוב)
  3. שבת בבוקר עם ירדן ודידי – פרקים של תוכנית הרדיו של ירדן בר-כוכבא ודידי שחר, משלב סיפורים, שירים, חידות וראיונות. מצורף גם לינק לאתר של גלצ.
  4. האלבום ירדן בר כוכבא-הלפרין ודידי שחר (גרסת השירים) – מיטב השירים שמופיעים בתוכנית הרדיו "שבת בבוקר עם ירדן ודידי". המושמעים ביותר אצלינו: אמא אוהבת קפה, קיפודן, דודה מרגלית, שק קמח.
  5. שבת בבוקר עם ירדן ודידי (גרסת הסיפורים ביוטיוב) – מקבצי סיפורים מתוך תוכנית הרדיו. תוכלו להקשיב ל"הביצה שהתחפשה", "צפרדי וקרפד", "לאן הולכות הדאגות בלילות" ועוד סיפורים מדהימים אחרים.
  6. זרעים של מסטיק – מחזמר שנכתב ע"י לאה נאור בשנת 1965. אלבום הילדים האהוב עלי בכל הזמנים, מה שדליה פרידלנד עושה באלבום הזה הוא לא פחות מגאונות – יש בזה הכל: קצב, הומור, חקר והכל עטוף במוזיקליות סוחפת. מסע קסום בעולם הילדים של פעם ומסתבר שגם הילדים של היום מתחברים אליו מאוד. שירים אהובים במיוחד: זרעים של מסטיק, אדון חרדון המפוזר, יום הולדת מפלסטלינה, הכל קרה בגלל רותי. מצורף גם לינק ליוטיוב.
  7. תנינים על הראש – אלבום נהדר ממש של מארש דנדורמה – מוגדר כסיפורים מוזיקליים לכל המשפחה. השירים האהובים עלינו ביותר: ציפורים נודדות, שבת בבוקר (השיר שהפך לקאלט אצלנו בבית. מילים: תרצה אתר, לחן: יוני רכטר), מעשה בחתוליים ותנינים על הראש.
  8. ראש מלא סיפורים – סדרת פרקים שבכל פרק מתייחס לכותב/ת מסויים. הפרקים משלבים סיפורים ושירים. פרקים מומלצים: נורית זרחי, מרים ילן שטקליס, לוין קיפניס, מאיר שלו. לינק לאתר של כאן 11
  9. תנינה המכשפה הצעירהמקבץ סיפורים מאת נורית זרחי על מכשפה שעוברת הרפתקאות מוזרות. קצב הסיפורים מהיר מאוד אז מומלץ לילדים מגיל 4 או שאפשר להאט את קצב ההשמעה ל-0.8 (שימו לב שהאטת קצב ההשמעה גורע קצת מהאיכות של הסאונד). לינק לאתר של כאן 11

 

גם לכם יש פודקאסטים מומלצים ואהובים לילדים?

ספרו לי בתגובות, או כתבו לי בפרטי בפייסבוק, נשמח להעשיר את הספרייה שלנו.

סגירת תפריט