כולנו אוהבים לתת מתנות, וכולנו רוצים לחגוג, אבל כמה זבל שזה מייצר! וכמה מתנות שאנחנו בכלל לא צריכים (או צריכות). מה אפשר לעשות? מתנות אפס אשפה. לא משנה מה אתם בוחרים תמיד אפשר לעטוף את המתנה בנייר עיתון מגניב. הנה מדריך מתנות קטן שעונה על הצורך למתנות עם פוטנציאל נמוך לפגיעה סביבתית ותכל'ס גם לצורך במתנות לא בנאליות. די, כמה אפשר לקנות את אותן קערות שכולם קונים וממחזרים, לא?

רעיונות למתנות אורגניות

  1. עציץ לבית! איך אפשר לטעות עם עציץ לבית? מי לא אוהב עציץ טוב ויפה?
  2. קוסמטיקה טבעית, למה לא לפנק מישהי שאוהבים באיפור שהיא תאהב אבל גם יהיה נקי מכימיקלים ויאפשר יופי בר קיימא?
  3. ערכת סבון, שמפו ודאודורנט טבעיים של "ערוגות", מותג קוסמטיקה טבעי שמייצרים מוצרים ממש איכותיים. אני מכורה לגמרי. למה אתם מחכים?
  4. נרות משעוות דבורים – ידעתם ששעווה רגילה היא סופר מזהמת? לא? אז עכשיו אתם יודעים. נרות רגילים עשויים מנפש מזוקק, לא בדיוק משהו שהייתי ממליצה לכם לנשום ביומיום שלכם. יש נרות משעוות דבורים ממש יפים ובמחירים אטרקטיביים.
  5. כוס רב פעמית או בקבוק מים רב פעמי – כשאתם קונים בקבוק מים "מינרליים" בקיוסק או בסופר, חשבתם פעם כמה זמן המים האלה שוכבים בתוך הבקבוק שלכם? כמה ימים הבקבוק הזה שכב בשמש באיזה משאית והפריש כמויות של כימיקלים לתוך המים שלכם?
  6. תיק בד שמתקפל ממש קטן לקניות יומיום.
  7. חוויה משותפת – שאפשר לעשות עם האדם שאתם קונים לו את המתנה – זה יכול להיות ממש כל דבר שאתם אוהבים ותלוי בתחביבים שלכם – ביקור ביקב מקומי עם אירוע טעימות יין, כרטיסים להופעה או הצגה, עיסוי, חדר בריחה, סדנת פסטה ביתית, למצוא מנוי למשהו שהם כבר משתמשים בו ופשוט לפנק אותם בעוד שנה מהמנוי…
  8. ספר יד 2 – מכירים את סיפור חוזר? אם לא, זה הזמן לבדוק את אחד הסטארט-אפים המדהימים ביותר בישראל.
  9. קשיות רב פעמיות – שימוש בחד"פ הוא אחד הגורמים ההרסניים ביותר לאיכות הסביבה. אין סיבה לא להשתמש בפתרון פשוט שיחזיק לכם כל החיים וישמח מישהו אהוב.
  10. יש מספר חברות בארץ שהוקמו כדי להעניק תעסוקה שיקומית של אנשים עם מוגבלויות. חברות אלה מייצרות מוצרים מקסימים שלרוב עשויים מחומרים ממוחזרים וידידותיים לסביבה.

מקווה שהצלחתי לתת לכם קצת רעיונות לאיך לשלב קיימות באורח החיים שלכם גם כשזה נוגע למתנות. לכולנו יש בחיים שלנו אנשים שאנחנו רוצים לעשות עבורם משהו נחמד ליום הולדת או כל ארוע אחר, אז למה לא בעצם לעשות טוב כפול ועל הדרך גם להפיץ את הבשורה של השינוי לקיימות.

*עקבו אחרי העמוד פייסבוק של מתנות קטנות – בסימן חברתי

סגירת תפריט