מי לא רוצה שיער שופע, חזק ובריא? אני אישית לא מכירה… הפייסבוק והאתרים מלאים בשאלות למה אפשר לעשות עם נשירה וגם בפתרונות מגוונים מטיפולי לייזר באלפי שקלים בכל מני מרפאות ועד לתכשירים, מאכלים ואבקות. והעניין האמיתי עם נשירה הוא שנשירה מתחלקת לשניים: אחד, נשירה גנטית ושתיים, נשירה שנובעת משלל אירועי חיים שונים (לידה, הנקה, מחלה, חוזר איזון תזונתי, בלוטת תריס, חוסר איזון בויטמינים ועוד.

ראשית, אמנם זה ממש לא חלופה לייעוץ רפואי כלשהו ודווקא בגלל שאין פה התיימרות להחליף מידע רפואי, כצעד ראשון מומלץ תמיד לעשות ספירת דם. כיום, בכל קופת חולים אפשר לקבל הפנייה לספירת דם מהרופא בלחיצת כפתור, לא צריך אפילו ללכת לסניף, לקבוע תור וכל שאר הטרדות הללו. תבדקו שאין שם משהו אחר שמסתתר וגורם לתהליך הנשירה.

זה לא סוד שאורח החיים המודרני גורם לגוף שלנו הרבה פעמים לצאת מהמסלול. הלחץ והדאגות לגבי פרנסה והצלחה, הצורך לשרוד את החודש יכולים לגרום לכולנו לתסמינים שונים מגוונים ואחד מהם הוא נשירת שיער.

להלן מספר טיפים שיכולים לעזור, מניסיון אישי בלבד:

  1. שמן נים – אל שמן הנים הגעתי אחרי חיפוש מעמיק ברשת אחר פתרונות לנשירה ובאמת כשהתחלתי להשתמש בו ראיתי תוך שבוע תוצאות מדהימות. הנשירה פחתה, השיער נתחזק ואחרי כמה שבועות אפילו ראיתי שיש צמיחה חדשה של שיער. בהודו, שמן הנים ידוע בסגולותיו עוד מימי קדם. המתכון ממש פשוט כל מה שצריך לעשות הוא לערבב כף שמן נים עם כפית שמן קוקוס ולמרוח תוך כדי שמספיגים את השמנים ממש טוב לקרקפת. להמתין מינימום שעה ומקסימום לילה שלם. ובסוף לשטוף את השיער. יכול להיות שתצטרכו לשטוף יותר מפעם אחת כדי להסיר את השמנוניות מהשער. ספרו לי אם זה עזר לכם!
  2. עיסוי קרקפתאנשים רבים מדווחים על כך שעיסוי קרקפת ממש עזר להם להצמיח שיערות מחדש. אגב, חלק מהטיפולים הקיימים בשוק להתקרחות מתבססים על גירוי מחדש של זקיקי השער באמצעות מכשיר די אגרסיבי. אפשר לראות בעיסוי הקרקפת חלופה טבעית שפחות כואבת. נסו כפעמיים עד 3 פעמים בשבוע – גם יעזור להפחית רמות לחץ ועייפות. מה שחשוב הוא לעסות את הקרקפת על כל אזוריה, עד שמרגישים חום ודגדוגים בכל הקרקפת, סימן לכך שזרימת הדם התחדשה.
  3. להסתפר! מכירים את התחושה הנעימה אחרי תספורת? השיער מרגיש טוב, בריא ורענן?
  4. להמעיט בתדירות חפיפת השיער – דוגמניות רבות מספרות שהן לא חופפות כל יום את השיער כדי לשמור עליו. וכמובן רצוי להשתמש בשמפו טבעי ללא SLS (Sodium Lauryl Sulfate), רצוי להשתמש בסבונים טבעיים ללא חומרים כימיים, וכיום עם התעוררות המודעות יש מספיק כאלה שלא יגרו לכם את העור ולא יפשיטו את הקרקפת מהשמנים הטבעיים שלה.
  5. מברשת עץ – לא מזמן קניתי מברשת עץ שמעניקה עיסוי עדין לקרקפת ושומרת על השמנים הטבעיים של השיער. הברשה עם עץ ולא פלסטיק מאפשרת לשמור על השמנים טבעיים המזינים את השיער ושומרים על חוזק השערה.

חשוב להדגיש שוב שהמידע כאן לא בא להחליף ייעוץ רפואי ואני באמת מאמינה שיש צורך בבדיקות שהן יותר מקצועיות כדי להבין מה קורה בגוף שגורם לזה. הגישה שלי היא שהגוף מאותת לנו על התהליכים הפנימיים שמתרחשים בפנים ולכן חשוב תמיד לחקור את אותם תהליכים ולא הפוך.

סגירת תפריט