גישה ברת קיימא, אתית וידידותית לכיס לאופנה או למה כדאי לנו לקנות יד שניה?

אז למה לנו בעצם להחזיק את עצמנו מחוץ למרוץ הצרכני – לא לטבוע בערמות של חפצים, לא להתעסק כל הזמן בחיפוש אחרי עוד "דברים". לקנות מה שצריך ולא לקנות בתור בילוי. תחשבו על זה, האווירה בחנויות, את זה שאין פריטים שחוזרים על עצמם, פריטים מאוד מיוחדים שמשדרגים את המראה. למה לא בעצם?

 אתם לא תתמכו באופנה מהירה. אתם לא תתמכו בבגדים זולים שיוצרו בגרושים במדינות עולם שלישי בתנאים מחפירים. אתם בעצם מקבלים את כל הבגדים החמודים, הנחמדים, האופנתיים – פשוט במקרה שלהם כבר היו להם בעלים קודמים.

  1. אתם תבחרו בגדים בצורה יותר מודעת. בגדי יד 2 הם ייחודיים יותר ויש יותר פריטים שהם one of a kind. אתם לא קונים כי נראה סבבה וזה גם בהנחה אלא כי באמת אתם מחפשים לעצמם משהו נחמד שישמח אתכם וכי הפריט הזה יחמיא לארון שלכם וכי עשיתם מאמץ למצוא אותו.
  2. זה זול. אם אתם אוהבים אופנה ואוהבים להתנסות, יד 2 זה הפתרון עבורכם. אתם יכולים לנסות פריטים שונים במעט כסף. מעבר לחנויות יד שניה יש גם מרכזים כמו ויצ"ו שמוכרים בסכום סימלי, החל מ-5 ₪ לבגד לילד וכ-10 ש"ח למבוגר, שווה בדיקה.
  3. בחירה ידידותית לסביבה. בתהליך ייצור בגדים נפלטים כמויות לא סבירות של כימיקלים למים שלנו אז כשאנחנו בוחרים לקנות יד 2 אנחנו תומכים בעסקים ירוקים ותורמים לאיכות המים שאנו שותים.
  4. אתם תומכים ביצירת קהילה. אתם עוזרים לבנות קהילה של אנשים שמקבלים בגדים שהם אוהבים ממישהו שלא רוצה אותם יותר, והם יכולים גם לתת את הבגדים שלהם.

*אהבתם את המאמר? קראו על מיתוסים שקשורים לבגדים יד שניה

סגירת תפריט